تبلیغات
بانک مقالات عربی - قوانین تازه درباره اردوی دانشجویی/شرط برگزاری اردوی آموزشی و علمی

قوانین تازه درباره اردوی دانشجویی/شرط برگزاری اردوی آموزشی و علمی

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام کرد: بازبینی آیین‌نامه اردوهای دانشجویی به اتمام رسید و این آیین‌نامه به‌زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدمجید قریشی با اشاره به نهایی شدن آیین‌نامه اردوهای دانشجویی گفت: در جلسه روز گذشته اسلامی شدن دانشگاه ها آیین‌نامه اردوهای دانشجویی به مرحله ابلاغ رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه اردوهای دانشجویی دارای حاشیه هایی بود بر همین اساس آیین نامه آن بازبینی شد.

حجت‌الاسلام قریشی ادامه داد: بعضا ما مشاهده می کنیم اردوهایی در خارج از دانشگاه با حضور برخی از دانشجویان و غیردانشجویان شکل می گیرد و عکسها و مطالب آن در فضای مجازی به نام اردوی دانشجویی منتشر می شود.

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: در آیین نامه جدید به دانشگاه ها اجازه داده شده است وقتی با چنین مسائلی برخورد کردند، از افرادی که این اردوهای غیرمجوزدار را برگزار می کنند و باعث می شوند دانشگاه بدنام شود، شکایت کنند.

وی درباره اردوهای آموزشی نیز گفت: بند اول این آیین نامه به اردوهای آموزشی اختصاص داشت که اصل آن در رعایت عدم اختلاط است چه در اردوهای آموزشی چه در اردوهای علمی و چه در اردوهای فرهنگی باید این اصل عدم اختلاط رعایت شود.

حجت‌الاسلام قریشی تصریح کرد: در اردوهای آموزشی مواردی مطرح می شد که امکان جداسازی دانشجویان دختر و پسر فراهم نیست این‌گونه اردوها قرار شد با مسئولیت معاون آموزشی دانشگاه و حضور شخص استاد در اردو برگزار شود و از شورای فرهنگی دانشگاه مجوز برگزاری آن اخذ شود. اگر اردوی مذکور شرایط لازم را داشت، برگزار می شود.[ 1395/06/16 ] [ 12:06 ] [ دکتر كشاورز ]